לא בכל יום

השלג של האביב

אז בפעם האחרונה שהלכתי חלפו הרבה מחשבות אצלי בראש. התעופפו כמו אותם פרחי סבא שכבר שבועיים ממלאים את האויר ומסמנים שאנחנו מחליפים עונה בעונה. אני קוראת לזה השלג של האביב. אז בקיצור, המון מחשבות חשבתי אותו יום אבל אחת מהן, ממש הלהיבה אותי. אמרתי לעצמי שאני צריכה לשבת ולכתוב לכל אחד מילדיי את התכונות המאד ספציפיות שלו ולעשות את זה בזהירות והמון אחריות כדי שלא יטפטף לי פנימה משהו ממני. רק עובדות. ממש. תכונה או כישרון שמעורבבים להם בדם מהיום שנולדו ולא דווקא התגבשו אחרי התערבות וחיזוקים מהסביבה "התומכת".

לזהות באופן הכי מזוקק שאפשר למי מהם יש סבלנות יוצאת דופן, או מי מקפיד על פרטים, האם מישהו מהם בולט ביכולת הביטוי שלו, השיכנוע או הויכוח? חשיבה מתמטית? מוכשר בספורט מסויים ולא בגלל שקיבל דחיפה לכיוון? מנגן בכישרון מתוך תשוקה? האם מישהו מהם ניחן בחוש אסתטי באופן בולט? חיבור טוב בין עין ליד, מניח נכון צבעים על הנייר וחוזר לזה מתוך עצמו? מי מהם שכותב מדוייק ומביא חשיבה אחרת? מתעניין ומתלהב מטבע? בעלי חיים באופן כללי או חיה מסויימת במיוחד? יזמות היא בדמה? אהבה יוצאת דופן למים? ים? מישהו מהם אוהב אוכל? להכין? לאפות? האם זה מצית לה את הדימיון והיא רוצה שם זמן גם בלעדייך ולא רק כדי לאכול?

ככל שגדלים אנחנו חשופים לצרכים, לאנשים, למשפחה, למורים, למקומות עבודה, לתחרות, לציפיות, למקומות ולהשפעות אשר לא פעם משנים לנו את הדרך שנועדנו ללכת בה. הרגעים הטהורים של מי שהם היו שם בתור עצמם באופן האותנטי ביותר יכול להמשיך הלאה אבל עלול גם להישכח. הוא עלול לשכוח שאהב לרוץ, שידע לחשוב מחוץ לקופסא, לצייר, לדמיין, לטפס, שהקפיד על פרטים, שרדף צדק או אולי ניחן בכישרון טכני יוצא דופן? כריזמה? היא עלולה לחשוב "שהיה לה את זה" עם ילדים למרות שאין לה סבלנות במיל, ולעומת זאת היא מצטיינת בביטחון שלה, יודעת להילחם כשצריך, אוהבת אקשן, צריכה עניין כל הזמן, לומדת מהר. שהוא אוהב להצחיק ולצחוק וגם היא. וככה עוד ועוד תכונות שהן שם מאז ומתמיד ולא כי מישהו נגע להם ושינה להם או הזיז.

עוד כמה שנים, אחרי שכבר יהיה להם תואר ראשון ושני ושלישי, ומשפחה, הם יצאו להליכה אחה"צ, בדיוק בשלג של האביב וישאלו את עצמם מה המתנה שנולדו איתה, זו שעושה אותם משמעותיים ומסופקים, שאיתה הם אוהבים את עצמם כל יום מחדש וממנה יכולים גם לתת לכל העולם.

אולי זה רעיון נחמד לצלם להם את הטבע שהם עכשיו, שיהיה להם מזכרת


 

IMG_3612

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s